Brinemo o životinjama

Naše su “Žabice” i “Pčelice” sudjelovale u radionicama koje su vodile Martina Mađarić i kroz koje su razvijali empatiju prema životinjama i naučili kako se brinuti o njima.

Roditeljima su podijeljeni letci o besplatnoj sterilizaciji/kastraciji koja se omogućava kroz projekt koji provodi neformalna skupina od pet volonterki na području Valpovštine. Projekt “Kastracija spašava živote” koji je financiran sredstvima Europske unije koji se provodi uz pomoć Agencije za mobilnost i programe EU.
Ciljevi ovoga projekta su: ponuditi besplatne kastracije mačaka i pasa u svrhu smanjivanja broja napuštenih životinja na području Valpova i Belišća, omogućiti besplatnu kastraciju i sterilizaciju za građane kojima možda nisu novčano prihvatljive kastracije i sterilizacije kućnih ljubimaca i napuštenih pasa.