CJELOŽIVOTNO UČENJE DJELATNIKA DV MAZA VALPOVO

 

U četvrtak, 17. rujna 2020. godine, odgojno-obrazovne djelatnice vrtića,odgojiteljice i pedagoginja, stručno su se usavršavale na Edukaciji o pravima osoba s invaliditetom iz sustava socijalne skrbi, mirovinskog i zdravstvenog sustava pod nazivom “FILOZOFIJA INKLUZIJE, PROGRAMI PODRŠKE ZA OSOBE S INVALIDITETOM” u sklopu novoosnovanog Društvenog centra Valpovo (Poduzetnički inkubator).

Voditeljica radionice, Tena Anić, mag.rehab.educ., prenijela je prisutnima mnoge važne i korisne informacije o inkluziji općenito, s naglaskom na inkluziju u ranom i predškolskom odgoju i obrazovanju. Bilo je zanimljivo čuti različite perspektive sudionika: samih osoba s invaliditetom, njihovih roditelja, volontera, pomoćnika, odgojitelja, pedagoga, predstavnika Udruga “Zvono”, “Mi” i Društva “Naša djeca” grada Valpova.

Najvažnije od svega, odgojiteljice su zasigurno profesionalno osnažene brojnim spoznajama, ali i dodatno motivirane i nadahnute za rad s djecom s teškoćama u razvoju.

Ovu opsežnu temu nastavit ćemo i sljedeći četvrtak na istom mjestu!

Veselimo se!