DANI OTVORENIH VRATA – 3. DAN

ŠETNJA KROZ POVIJEST VALPOVAČKOG PERIVOJA

Danas je predškolska skupina „Šapice“ imala priliku, u sklopu trećeg Dana otvorenih vrata, sudjelovati u „ŠETNJI KROZ POVIJEST VALPOVAČKOG PERIVOJA“ koju je vodio Eduard Lacković, mag. cult., voditelj Ureda Turističke zajednice Grada Valpova, a koja je za cilj imala upoznati djecu s poviješću valpovačkog perivoja i ljepotama grada. Šetnja je započela kod dobro nam poznate Javorolisne platane gdje su ih dočekali voditelji našeg obilaska odjeveni u stare kostime predstavljajući baruna i barunicu koji su ispričali mnogobrojne zanimljivosti o predivnom parku. Djeca su se potom, u pratnji odgojiteljica Ana Mari Mijatović i Ivane Lešnjaković, zaputila prema dvorcu Prandau-Norman gdje su poslušali priču o tome tko je dvorac izgradio te u njemu živio, gdje su se možda nalazili tajni tuneli, ali i gdje se moglo pronaći skriveno blago. Uslijedio je obilazak obrambene kule gdje su ih dočekali neočekivani domaćini šišmiši koji su djecu na trenutak iznenadili i zastrašili, no ubrzo im je pažnju privukla legenda o Bijeloj Gospi za koju se govori da i dalje luta hodnicima dvorca. Za kraj šetnje „Šapice“ su pripremile izložbu likovnih radova kojom su ujedno obilježili i Europski dan parkova, koji se obilježava svake godine 24. svibnja, a potom su kroz razgovor s voditeljima šetnje i odgojiteljicama još jednom utvrdili važnost očuvanja našeg parka te predivne valpovačke prirode.
DRUŽENJE ODGOJNIH SKUPINA IZ PODRUČNOG ODJELA I MATIČNOG VRTIĆA
Danas smo organizirali druženje odgojnih skupina iz područnog odjela Ladimirevci te odgojnih skupina iz matičnog vrtića u Valpovu. Iz Ladimirevaca su nam stigli „Zumići“ i „Loptice“ na druženje s „Žabicama“, „Mravićima“, „Pužićima“ i „Pčelicama“. Djeca su se prisjetila svojih starih prijatelja, ali i odgojiteljica te su uživali u zajedničkoj igri i druženju.
U nastavku pogledajte aktivnosti današnjeg dana.