Dječji vrtić Maza Valpovo svijetli za Vukovar

Mališani iz Dječjeg vrtića Maza Valpovo pridružili su se obilježavanju Dana sjećanja na žrtvu Vukovara te su brojnim aktivnostima dali svoj mali, ali veliki dječji, doprinos spomenu ovog tužnog događaja za cijelu našu domovinu Hrvatsku. Tom prigodom s djecom se, na njima primjeren način, razgovaralo o događanjima u gradu heroju, nakon čega su izrađivali i crtali simbole grada Vukovara kao što su Vukovarski vodotoranj i Vučedolska golubica. Osim toga djeca i njihove odgojiteljice su na vanjskom prostoru vrtića postavili i zapalili svijeće te time odali počast za sve stradale heroje, a ovu objavu zaključit ćemo sa riječima jednog od tih heroja:

„Djetinjstvo treba ispiti najednom, ne treba stati, treba odmah potrošiti sve te čarobne životne kapi, ne ostaviti ništa za poslije, ništa za jednom tko zna kad, jer vidite i sami, dragi moji prijatelji, što može biti. Može doći rat poput ovog i onda se opet neki među nama moraju odreći djetinjstva. Nemojte nikad braniti djeci da uživaju u svojem djetinjstvu, ne tjerajte ih da prerano odrastu, jer što ih poslije čeka? Što – bez djetinjstva?“  – Siniša Glavašević