Donacija stroja za dezinfekciju

Dječjem vrtiću Maza Valpovo dodijeljena je vrijedna donacija u vidu maglomata za dezinfekciju prostora.

S obzirom na trenutno nepovoljnu epidemiološku situaciju važno je dezinficirati prostor u kojem boravimo te je poželjno dezinfekciju upotpuniti u vidu maglice (aerosola). Kako bi pomogli u zaštititi najmlađih sugrađana članovi Valpovačke nezavisne liste Josip Medved, Igor Uranjek, Ana Brajnović i Marko Barišić, predvođeni gradonačelnikom Matkom Šutalom, uručili su ravnatelju Vrtića Ivanu Peroševiću maglomat u vrijednosti od 3.500,00 kuna koja dolazi iz njihovih vijećničkih naknada i dobrovoljnih priloga.
Riječ je o uređaju koji vrši dezinfekciju prostora i teško dostupnih površina. Ova vrsta dezinfekcije uključuje otopinu vodikovog-peroksida te zbog male veličine čestica površine ne ostaju mokre već lagano osvježene, a cijeli postupak siguran je za mališane.
Ravnatelj se zahvalio na vrijednoj donaciji, a iz VNL-a su najavili nastavak donacija i pomoći potrebitima.