“Maze” opet u akciji “Plastičnim čepovima do skupih lijekova”

Kao i prethodnih godina, u našem su se vrtiću i ove godine prikupljali plastični čepovi za pomoć oboljelima od leukemije.

Hvalevrijedna akcija pod nazivom “Plastičnim čepovima do skupih lijekova” koju je 2013. godine pokrenula Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) u našem je vrtiću zaživjela još 2019. godine te se od tada uspješno nastavlja. Suradnja s Domom zdravlja Valpovo na ovom projektu inicirana je od strane eko skupine “Šapice“ i odgojiteljica Ana Mari Mijatović i Ivane Lešnjaković, a pridružila su se i djeca te odgojiteljice skupina „Mravići“, „Kapljice“ i „Pužići“.

Prikupljene su dvije velike vreće čepova koje je danas, 22. veljače, ravnatelj Ivan Perošević isporučio u Dom zdravlja Valpovo.

Nadamo se da će se roditelji i dalje pridruživati ovoj akciji kako bi na svoju djecu prenijeli neprocjenjive životne vrijednost poput empatije, brige o drugima, brige o okolišu itd.