Početak nove pedagoške godine i smjernice za roditelje!

Poštovani roditelji djece polaznika Dječjeg vrtića „Maza“ Valpovo,

ovim Vas putem obavještavamo o organizaciji rada našeg vrtića u skladu s Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021., izdane od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja 24. kolovoza 2020.

Upute roditeljima:

  • Roditelji ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19;
  • Roditelji ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.
  • Ako djeca razviju simptome COVID-19 tijekom boravka u ustanovu, odgojiteljice obavještavaju roditelje koji u najkraćem roku trebaju doći po dijete;
  • Obvezno je djetetu izmjeriti temperaturu prije dolaska u vrtić i na ulasku u sobu svoje skupine obavijestiti odgojitelje o stanju izmjerene temperature. Ukoliko dijete ima povišenu temperaturu ili druge simptome respiratorne infekcije, ne dovoditi ga u vrtić, a o djetetovom stanju telefonski obavijestiti vrtić;
  • Djeca se dovode kroz ulazna vrata vrtića do ulaska u sobu svoje skupine poštujući fizičku udaljenosti od ostale djece, roditelja i djelatnika;
  • Pri ulasku u vrtić odnosno pri dovođenju djeteta, odrasle osobe u pratnji trebaju imati maske, dezinficirati ruke i držati se na udaljenosti od ostale djece, roditelja i djelatnika;
  • Za sve upite i najave dolazaka (izvan redovnog dolaženja pri dovođenju i odvođenju djece) molimo nazvati na broj telefona vrtića 031/651-451 ili odgojiteljicama svojih matičnih skupina u terminu od 10,00 do 13,00 sati.

Početak nove pedagoške godine i smjernice za roditelje!