Pužići su započeli s projektom „Puž“

Pužići su započeli sa projektom pod nazivom „Puž“ prilikom kojeg će nastojati saznati što više informacija o pužu, a u tome će im osim odgojiteljica pomoći i profesor biologije Zdravko Pavlović.  Prilikom potrage za puževima u parku, pronašli su puža kojem su odmah nadjenuli ime Pužoslav i donijeli odluku da će ga svatko od njih ugostiti u svom domu. Tom prilikom mogli su ga pozornije promatrati i učiti o Pužoslavovim navikama (jelo, spavanje, dnevno kretanje). Tijekom potrage naišli su još i na puža golaća te prazne kućice riječnog puža i puža vinogradara. Njihov gost, profesor biologije Zdravko Pavlović, se pobrinuo da djeca dobiju sve potrebne informacije o puževima. Pa tako sada naši pužići sada znaju koje vrste puževa imamo, gdje žive i što jedu, koji su dijelovi tijela puža, što radi puž zimi i još mnogo drugih informacija. Osim profesora Zdravka imali su i gošću Melani Gagro koja je našim pužićima pročitala priču „Pužica Mudrica“ uz dramatizaciju koju su izvele odgojiteljice, nakon čega je uslijedila i ilustracija priče.

A sada neke zanimljivosti o pužu koje su pripremili Pužići:

  • Ako puž puže po nožu, neće se porezati
  • U Africi imamo divovske puževe (38 cm)
  • Puž može grickati otrovnu gljivu i neće se otrovati
  • Ne postoji puž i pužica, već je svaki puž i muško i žensko
  • Morski puževi su otrovni