„Šapice“ uče o dječjim pravima

Proteklog tjedna „Šapice“ je posjetila pedagoginja koja je u suradnji s odgojiteljicama obradila temu dječjih prava u sklopu obilježavanja Dana djeteta. Temu smo započeli čitanjem priče o djevojčici Malali kojoj je bilo zabranjeno pohađati školu zato što je djevojčica. Na pitanje trebamo li zabraniti djevojčicama odlazak u školu ili vrtić samo zato što su djevojčice, većina je odgovorila da to nije u redu i da svi trebamo ići u istu školu i biti prijatelji. Ipak, našao se tu i pokoji dječak koji smatra da možda nije loša ideja da se djevojčicama zabrani odlazak u školu ili vrtić jer ionako im samo smetaju. Ne brinite, brzo su se predomislili kada smo njih postavili u takvu situaciju. Nadalje, s djecom smo popričali o Konvenciji o pravima djeteta i koja prava djeca danas imaju, nakon čega su crtežom prikazali svoje najdraže pravo. Sva ta prava za sobom nose i odgovornost, a kako bismo djeci objasnili koje su to odgovornosti pročitali smo slikovnicu pod nazivom „Gospodin Iz i gospođica Po“ (autorice: Jelena Brezovec i Tamara Vučković) koja im se posebno svidjela. Kako je to sve izgledalo možete pogledati u fotogaleriji.